Parafia pw. Św. Elżbiety w Jutrosinie

63-930 Jutrosin

tel.  65 5471 409

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIII   NIEDZIELA  ZWYKŁA – 26.06.2022r.

1. Msze św. w niedziele o godz.  7.3o;  9.3o;  11.oo  i  16.oo.

w soboty o godz. 17.oo; 18.3o; w dni powszednie o godz.18.oo.

1. Biuro Parafialne będzie czynne tylko we wtorek od godz.11.oo – 12.oo.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała, dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, obsługującym procesje, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, szafarzom, katechetom; dziękujemy za piękne ubranie ołtarzy i wywieszenie flag i dekoracji.
  3. W środę 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Piotra i Pawła.  Msze św. w tym dniu o godz.10.oo i 18.oo. Składka przeznaczona zostanie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. W czwartek od godz.17.oo – 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i o nowe powołania.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego  Serca Pana Jezusa odprawiamy po Mszy św. o godz.18.oo.
  6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz.17.oo – 18.oo.
  7. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych z Sakramentami św. od godz.9.oo
  8. W I sobotę o godz.9.oo nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.
  9.  Zachęcamy do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.     Z Jutrosina pielgrzymi wyruszają w sobotę 9 lipca.
  10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wystawiona jest pod chórem.
  11.  Dziękujemy za wszelkie prace porządkowe i dary w naturze.
  12.  Pamiętajmy o właściwym stroju wchodząc do świątyni.
  13.  Zmarł nasz Parafianin Zbigniew Strup z Jutrosina ul.Wodnej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.12.oo na naszym cmentarzu. Zmarłego otoczmy naszą modlitwą.

ZAPOWIEDZI   ŚLUBNE:

Pragną zawrzeć związek małżeńskie:

1. Tomasz Żyto   zam. Pawłowo    i

Katarzyna Kędzia    zam. Konary                                 zap.2.

2. Daniel Płócienniczak   zam. Sobiałkowo        i

Małgorzata Chlebowska  zam. Płaczkowo                   zap.2.

3. Marcin Niwczyk    zam. Dąbrowa   i

Angelika Poprawska   zam. Nad Stawem                     zap.1.

4. Grzegorz Guz zam. Bytom     i

Monika Izak   zam. Jutrosin ul. Brzozowa                   zap.1.