Parafia pw. Św. Elżbiety w Jutrosinie

63-930 Jutrosin

tel.  65 5471 409

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V  NIEDZIELA WIELKANOCY – 2.05.2021r.

1. Msze św. w niedziele o godz.  7.3o;  9.3o;  11.oo  i  16.oo.

w soboty o godz. 17.oo; 18.3o; w dni powszednie o godz.18.oo i 19.oo.

1. Biuro Parafialne będzie czynne od wtorku do piątku po II Mszy wieczornej  oraz we wtorek od godz. 11.oo – 12.oo.
  2. W poniedziałek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św.  o godz. 7.3o;  9.3o;  11.oo  i 16.oo. Wywieśmy w tym dniu flagi.
  3. We wtorek 4 maja czcimy św. Floriana – Patrona Strażaków. Msza św. w intencji  wszystkich Strażaków zostanie odprawiona 3 maja o godz.16.oo.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz.18.oo; w soboty po Mszy św. o godz.17.oo, a w niedziele po Mszy św. o godz.11.oo.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz.18.oo.
  6. W czwartek od godz.17.oo – 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania.
  7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz.17.oo - 18.oo.
  8. W sobotę 8 maja czcimy św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej Poznańskiej Archidiecezji czwartek 6 maja świętych apostołów Filipa i Jakuba
  9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wystawiona jest pod chórem.
  10.  Dziękujemy za prace porządkowe przy kościele, na cmentarzu i plebani.
  11.  W ubiegłą niedzielę na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zebraliśmy do puszek przed kościołem 955 zł.  Bóg zapłać.
  12.  Dziękujemy Naszej Betoniarni i Braciom Strażakom za pomoc w pracach ziemnych odwodnienia naszego cmentarza.
  13.  Można włączyć się w akcję charytatywną dla chorego chłopca. Szczegóły wywieszone są w gablocie.
  14.  Za tydzień jak zawsze w II  niedzielę miesiąca składka remontowa.
  15.  Zmarł nasz Parafianin Marian Glura z Nowego Sielca. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz.11.oo na naszym cmentarzu.  Zmarłego otoczmy modlitwą.

ZAPOWIEDZI   ŚLUBNE:

Pragną zawrzeć sakrament małżeństwa:

1. Hubert Pawlak      zam. Szkaradowo   i

Honorata Zyber    zam. Grąbkowo       zap.1.

2. Paweł Bartkowiak zam. Jutrosin ul. Polna i

Barbara Nowak     zam. Jutrosin ul. Polna   zap.1.

3. Artur  Markowski  zam. Mikorzyn    i

Marta Juskowiak    zam. Jutrosin ul. Powstańców  zap.1.

4. Radosław Jarus   zam. Pasierby  i

Paulina Klozińska zam. Jutrosin ul. Lipowa   zap.1.

5. Marek Majnert    zam, Łagiewniki    i

Aleksandra Maćkowiak  zam.Płaczkowo        zap.1.