Parafia pw. Św. Elżbiety w Jutrosinie

63-930 Jutrosin

tel.  65 5471 409

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I   NIEDZIELA   ADWENTU – 28.11.2021r.

1. Msze św. w niedziele o godz.  7.3o;  9.3o;  11.oo  i  16.oo.

w soboty o godz. 17.oo; 18.3o; w dni powszednie o godz.17.oo.

1. Biuro Parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. oraz we wtorek od godz.11.oo – 12.oo.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o g.9.3o poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym.
  3. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz.17.oo.  Zachęcamy dzieci, aby przychodziły z lampionami.
  4. Spotkanie zespołu synodalnego odbędzie się w poniedziałek o godz.18.oo.
  5. We wtorek czcimy św. Andrzeja apostoła.
  6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz.16.oo – 17.oo, a następnie Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W I sobotę odwiedzimy chorych z Sakramentami św. od godz.9.oo.
  8. W sobotę również po Mszy św. o godz.18.3o nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi za grzechy nasze i całego świata.
  9.  Spotkanie dla Dzieci Maryi w sobotę o godz.11.oo.
  10.  Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz różaniec w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i o nowe powołania – w czwartek od godz.16.oo-17.oo.
  11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wystawiona jest pod chórem.
  12.  Trwają rekolekcje internetowe - Rodzina 33.  Przez 33 dni rekolekcji przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, a 26 grudnia odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i zawierzymy nasze rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Przez wszystkie niedziele adwentu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.oo-16.oo
  13.  W kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas i opłatki wigilijne.
  14.  Dziękujemy za wszelkie prace  przy kościele, na cmentarzu i probostwie oraz za wszelkie dary w naturze.
  15.  W ubiegłą niedzielę na pomoc dla migrantów zebraliśmy do puszek 802zł.
  16.  Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
  17.  Za tydzień przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem  na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  18.  Dzisiaj od godz.8.oo-12.oo w szkole przy kościele sprzedawane będą domowe świąteczne ciasta, pierniki, gorące kakao i sianko na wigilijny stół.  Rodzice i uczniowie serdecznie zapraszają.
  19.  Trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.
  20.  Codziennie od poniedziałku do piątku o godz.16.3o odmawiamy różaniec.
  21.  Zmarł nasz Parafianin Ludomił Herbik z Jutrosina ul. Wrocławskiej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.12.oo na naszym cmentarzu.  Zmarłego otoczmy naszą modlitwą.