Parafia pw. Św. Elżbiety w Jutrosinie

ul. Tadeusza Kościuszki 11
63-930 Jutrosin

tel.  65 5471 409

                                      

                                        

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

                                   XXIV   NIEDZIELA   ZWYKŁA – 12.09.2021r.

 

 1. Msze św. w niedziele o godz.  7.3o;  9.3o;  11.oo  i  16.oo.

     w soboty o godz. 17.oo; 18.3o; w dni powszednie o godz.18.oo i 19.oo.

 1. Biuro Parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku po II Mszy św. wieczornej oraz we wtorek od godz.11.oo – 12.oo.   W środę biuro nieczynne.  Przyjmujemy  rezerwacje Mszy św. na przyszły 2022r.
 2. Dzisiaj przeżywamy dzień beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej.  Wywieśmy flagi narodowe, kościelne i maryjne.  Dziękujmy Bogu za ten Wielki Dar.
 3. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.  Uroczysta Msza św. odpustowa o godz.18.oo w kościele na cmentarzu. Zapraszamy poczty sztandarowe, a dziewczynki do sypania kwiatów.
 4. Różaniec Fatimski odmówimy w poniedziałek 13 września o godz.17.3o.
 5. W środę 15 września czcimy  NMP  Bolesną.
 6. W sobotę 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski.  Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego – pamiętajmy o Nim w naszej codziennej modlitwie.
 7. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży klas I i II klasy szkoły średniej - 6 października na Mszy św. o godz.17.oo. 
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz różaniec w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i o nowe powołania – w czwartek od godz.17.oo -18.oo.
 9.  Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Afganistanu, a za tydzień zbiórka do puszek na KUL w Lublinie, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie działające w naszej Poznańskiej Archidiecezji.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wystawiona jest pod chórem.
 11.  Dziękujemy za wszelkie prace  przy kościele, na cmentarzu i probostwie oraz za wszelkie dary w naturze oraz za ofiary dożynkowe od rolników.
 12.  Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dzisiaj od Mszy św. o godz.16.oo, a następnie spotkanie w salce katechetycznej.  Spotkania odbywać się będą w środę, czwartek i sobotę o g.19.oo w salce katechetycznej; zakończenie kursu w przyszłą niedzielę na Mszy św.g.11.oo.
 13.  Zmarła nasza Parafianka Gertruda Pawlicka z Jutrosina ul. Powstańców.  Pogrzeb odbędzie się w środę o godz.12.oo na naszym cmentarzu. Zmarłą otoczmy naszą modlitwą.